Zahajovací setkání 19.9.

V úterý večer jsme se sešli v klubovně v hezkém počtu devětatřiceti skautů k zahájení letošního roku. Pravda, do té doby už jsme se mnozí stihli potkat na Pohádkáči, Vandru, na schůzkách či při úklidu, ale i tak to byla od tábora největší šance na společné setkání. Proto jsme to pojali trochu slavnostně, s šátky a kroji. Nadto někteří na své kroje obdrželi nové nášivky za splněné odborky: máme tu nějaké nové malé kuchaře, atlety… a čtyři odbornice na balonková zvířátka :). Svých Tří orlích per se konečně dočkal Alvin, který je na táboře plnil natolik doslova do poslední chvilky, že z poslední zkoušky samoty vběhl už do ruchu balícího se tábořiště.
Potom jsme vyrazili na zelenečský val, odkud se družiny rozprchly do okolních ulic plnit úkoly a utkávat se s mozkomory. Nakonec jsme se na kopci pod srpkem měsíce mohli rozloučit skautskou večerkou a zároveň si říct, na jaké výpravy se můžeme těšit v říjnu.